Грижа шморля - підтримуюча терапія :: Здоровий рух

Грижа шморля - підтримуюча терапія

Визначення грижі Шморля і її головна відмінність від міжхребцевої грижі.
Дане захворювання не обмежується будь-якими чіткими віковими критеріями, оскільки грижа Шморля може виявитися і в зрілому віці, так і у дітей.
Міжхребцева грижа Шморля являє собою зміни, що відбуваються безпосередньо в міжхребцевих дисках, в слідстві чого диск нібито «вдавлюється» в сегмент верхнього / нижнього хребця. При таких змінах в хребті відсутнє стискання спинного мозку, а отже і не страждають спинномозкові закінчення нервів у місці локалізації грижі Шморля, це і відрізняє дане захворювання від міжхребцевої грижі.
Поява такого роду гриж обумовлено найчастіше:
• наявністю змін в поставі;
• порушенням обміну речовин;
• дисбалансом, викликаним стрімким зростанням або ж інтенсивним розвитком організму, при якому темп формування кісткової тканини зростає.
Диски покликані охороняти кісткову тканину від передчасного зношування, виконуючи при цьому функцію своєрідних хрящових прокладок між хребцями. Оскільки диски складаються з рідкого драглистого ядра із зовнішніми хрящовими кільцями, що містять дві замикальні пластини, саме цими пластинами диск і провалюється, продавлюючи вглиб губчастої речовини кісткової тканини, утворюючи грижу Шморля.
Формуванню цієї хвороби можуть сприяти:
• зниження міцності тканин кістки;
• вроджені викривлення хребта;
• надмірні навантаження на хребет (наприклад, під час підняття важких предметів та ін.)

Клінічна практика показує, що локалізація грижі Шморля найчастіше відбувається в поперековому або грудному відділі.
За своєю суттю, грижі Шморля, є дрібними хребетними травмами, здатними надалі спровокувати зниження еластичності міжхребетних святок і погіршення амортизаційних властивостей всього хребта.

Підтримуюча терапія при діагностиці грижі Шморля в лікувальному центрі «Здоровий рух».
Головним завданням кінезотерапії при лікуванні грижі Шморля є можливість навчити людину жити з цим захворюванням. Для запобігання розвитку подальших ускладнень необхідно приділити максимум уваги тому, як рухається хворий і які м'язи він при цьому задіє.
При розробці індивідуального лікувального комплексу вправ в реабілітаційному центрі «Здоровий рух» основна увага закцентувати на те, в якій саме частині хребта розташована грижа Шморля.
Даний вид терапії здатний дієво відновити порушення і забезпечити тривалий результат без хірургічних операцій або медикаментозного лікування.