Підготовка перед ендопротезуванням :: Здоровий рух

Підготовка перед ендопротезуванням

Передопераційна підготовка до ендопротезування.

Захворювання суглобів, найчастіше колінних і тазостегнових, займають одне з лідируючих позицій у переліку дегенеративно-дистрофічних захворювань у пацієнтів старше 40 років.
Через порушення кровообігу в суглобі хрящ недоотримує поживні речовини незамінні для підтримки якості змащувальної рідини і суглоб поступово починає руйнуватися, що може супроводжуватися вивихами, переломами, інфекційними запаленнями, ревматоїдними артритами, обов'язково дискомфортом, різкими болями і поступовою втратою рухливості в суглобі.
При лікуванні артритів, як правило, призначається обмеження рухової активності і прийом болезаспокійливих препаратів. Сама операція ендопротезування, яка буде рекомендована особливо при діагностуванні захворювання суглоба останньої стадії, має на увазі складне хірургічне втручання по заміні ураженого суглоба протезом.
Успішний результат протезування залежить не тільки від віку хворого і ступеня ураження суглоба, але також від процесу реабілітації.
Адже м'язова недостатність і проблема слабких або занадто жорстких зв'язок, як результат обмеженої рухової активності перед операцією, не тільки не дозволить швидко встати на ноги після операції, але може спровокувати і ряд післяопераційних ускладнень (запалення, нестабільність протеза і ін.), а іноді і призвести до повторної операції.

Підготовка м'язів і зв'язок за методом кінезотерапії перед операцією ендопротезування.

Тому перед проведенням ендопротезування рекомендується приділити час і курсу передопераційної підготовки за методикою кінезотерапії з залученням декомпресійних тренажерів і індивідуально розроблених комплексів вправ, які:
• зміцнять м'язовий фундамент,
• підготують м'язи до відновної реабілітації,
• прискорять післяопераційне відновлення рухової активності,
• знизять ймовірність появи післяопераційних ускладнень.
Під час підготовки до ендопротезування, а також при подальшій реабілітації після встановлення протеза в лікувальному центрі «Здоровий рух» пацієнт перш за все знаходить тверде розуміння того, що він цілком здатний подолати свою хворобу, повернути здоров'я і надійно утримувати своє життя в своїх руках!