Плоскостопія та викривлення стопи :: Здоровий рух

Плоскостопія та викривлення стопи

Порушення форми стопи і плоскостопість - чим воно небезпечне?

Згідно статистики, у 60% дітей у віці 6-7 років можна виявити прояви плоскостопості, а вже 75% дорослих пацієнтів відчутно страждають від плоскостопості. При діагностиці і лікуванні хвороб стопи важливо розуміти, що крім порушення і болю в стопах, дане захворювання здатне спровокувати появу і подальше прогресування серйозних змін в хребті, суглобах і навіть внутрішніх органах.
Адже стопа- це своєрідний «фундамент» людського організму, який відповідає за симетричність тіла. І при порушеннях в стопі зміни ланцюжком просуваються по опорно руховій системі, пошкоджуючи при цьому гомілковостопні, колінні, тазостегнові суглоби, провокуючи перекіс таза, формуючи сколіоз.
Зниження амортизаційної функції стоп може привести до остеохондрозу хребта, сколіозу, міжхребцевих гриж, нейроціркуляторної дистонії та подальшого збою в роботі внутрішніх органів.

Види викривлень стопи

При ослабленому м'язовому каркасі в стопі і порушеннях в зв'язках відбувається просідання і подальше ущільнення стопи. Саме так формується повздовжня або поперечна плоска деформація.
У разі якщо певні групи м'язів знаходяться в зайвому гіпотонусі, а інші в гіпертонусі, можливий розвиток відхилення стопи всередину з подальшим формуванням клишоногості, варусної або вальгусної деформації, при якій м'язи гомілки, стегна і попереку знаходяться в надмірному і не характерному для них перенапруженні.

Плоскостопість умовно поділяють на три ступені:
• 1 ступінь плоскостопості називають слабкою, при якій захворювання більше нагадує чисто косметичний дефект.
• 2 ступінь -помірно виражена плоскостопість, для якої характерні вже помітні оку зміни, з'являються болі в стопі і гомілкостопі, змінюється хода, з'являється важка хода, клишоногість.
• 3 ступінь або ж виражена плоскостопість - це вже повна деформація стопи, яка здатна викликати порушення в роботі опорно-рухового апарату, виникає ризик розвитку сколіозу, артрозів, остеохондрозу або навіть міжхребцевих гриж. Болі посилюються, виникають відчутні труднощі при ходьбі, фізичні заняття і рухи стають дуже складними.

При плоскостопості стопи не здатні повноцінно виконувати свої функції і для запобігання і зменшення прогресуючих больових проявів необхідно відповідально підходити до лікування деформації стопи.
Лікувально-оздоровчий центр «Здоровий рух» спеціалізується на діагностиці та ефективному лікуванні захворювань хребта у виникненні та розвитку яких стопи грають не останню роль.
І якщо плоскостопість у дітей молодше 5-ти років є нормою, то це не означає, що займатися профілактичним зміцненням м'язів і зв'язкового апарату стопи не потрібно. У будь-якому віці важливо, щоб м'язи організму рухалися правильно, відновлюючись таким чином і перешкоджаючи появі м'язової дистонії та подальшого деформування стопи в різних його видах.
Наш центр допоможе Вам позбутися від проблем плоскостопості без стілок, корсетів, вальгусних шин і небезпечних хірургічних операцій.