Варикозне розширення вен :: Здоровий рух

Варикозне розширення вен

Що означає діагноз варикозне розширення вен і які причини його виникнення?


Варикозне розширення вен - одне з часто діагностуючих захворювань сучасності. Адже варикоз з'являється не тільки на нижніх кінцівках, дуже часто діагностують варикозне розширення вен стравоходу, шлунка, органів малого таза та ін.


Основні причини появи варикозної хвороби нижніх кінцівок можна об'єднати в групи наступним чином:
- Спадковість (люди, у яких в роду часті випадки виникнення варикозу на ногах, перебувають в групі ризику);
- Пол (у жінок набагато частіше діагностують варикозне розширення вен, яке провокує найчастіше вагітних або прийомом гормональних препаратів);
- Підвищення венозного тиску (через тривалі статичні вертикальні навантаження, малорухливий спосіб життя, зайва вага та ін.)


Правильний потік крові по венах ніг повинен відбуватися знизу вгору. Це досягається шляхом скорочення м'язів ноги і чіткого функціонування венозних клапанів. Якщо клапани не здатні виконувати свої прямі обов'язки, відбувається безпосереднє порушення венозного кровотоку і надмірного для вен.
Саме нездатність вищезазначених клапанів справлятися зі своїми функціями призводить до порушення венозного кровотоку, кров у венах нижніх кінцівок застоюється, тиск в них помітно збільшується і призводить до розширення і стоншення стінок сосудів.

Що сигналізує про ризик виникнення варикозного захворювання?
Початкові ознаки варикозного розширених вен виражаються відчуттям важкості в ногах і набряків до кінця дня. Пізніше частішають болі в литках, відчуття жару в ногах, виникають нічні судоми в м'язах нижніх кінцівок. До того ж, на ногах поступово проявляються темно-сині підшкірні вени, а в наслідок вони починають нагадувати грона перестиглого темно-червоного винограду.

Профілактика варикозу
Набагато легше завжди не допустити розвиток хвороби, ніж боротися з самим захворюванням. Чудовою профілактикою варикозу є легкі фізичні вправи, у вигляді ранкової зарядки, частого гуляння, ходіння по сходах пішки, їзди на велосипеді. Чудово при розвитку венозного розширення вен допомагає зняти напругу в ногах плавання.


Лікування варикозу в оздоровчому центрі «Здоровий рух»
Методика кінезотерапії дозволяє з максимальною ефективністю протистояти варикозу без досить небезпечного хірургічного втручання. Фізичні вправи, які порекомендують Вам фахівці нашого центру, в найкоротший термін допоможуть зменшити хворобливу і неприємну симптоматику варикозного захворювання. Прислухаючись до їхніх рекомендацій і чітко виконуючи призначені лікувальні комплекси, можна практично повністю відновити безперешкодну циркуляцію крові в області нижніх кінцівок, і простимулювати належну роботу венозних клапанів.


Ці вправи потрібно буде продовжувати робити в подальшому в домашніх умовах, адже профілактика повторного загострення даного захворювання абсолютно небажана.
У нашому центрі «Здоровий рух» дадуть відповідь на всі питання і допоможуть усунути проблеми, пов'язані з варикозом, щоб можна було знову милуватися красою ніжок.