Функціональна реабілітація

Функціональна реабілітація позиціонується як невід’ємна складова кінезітерапевтичних процедур. Її головне завдання полягає в набутті обмеженим в рухах пацієнтом більшої самостійності у повсякденному житті.

Грамотне і професійне лікування кінезітерапією дозволяє відновити нервові імпульси, «закласти» інформацію про фізично коректні рухи в уражені кінцівки або ділянки.
Застосування руху, як головного методу лікування і основи кінезітерапії, базується не тільки на фізичному, але й на психологічному і соціальному значенні механізму руху.

Адже дослідження підтвердили, що цілеспрямовані, відповідні стану здоров’я, дії з опорно-руховим апаратом, шляхом регулярного навантаження різних його відділів фізичними вправами, сприяють покращенню загальної та мозкової гемодинаміки. Кровообіг прискорюється, стимулюється процес компенсації порушених функцій, що і складає сутність функціональної реабілітації.

До того ж, рух і розумні фізичні навантаження стимулюють загальний тонус пацієнта в цілому, і нервової системи зокрема. Таке явище можна назвати біологічним антидепресантом, оскільки фізична активність відволікає хворого від негативних думок.

Лікувальний центр «Здоровий рух» працює в наступних реабілітаційних напрямках:

1) Реабілітація після операцій.
Найчастіше, такі операції на хребті, як видалення міжхребцевої грижі або фіксація хребців металоконструкцією (остеосинтез), не усувають проблему больових відчуттів в спині, при цьому нерідко створюють нові, безпосередньо пов’язані з обмеженням рухливості в оперованій зоні і з атрофією м`язів. Не дивлячись на ступінь ускладнень, кінезітерапія сприяє відновленню повноцінної рухливості після операцій.
Наприклад, після складної операції з імплантації в суглоб ендопротеза, хворому, зазвичай, оформляють інвалідність. Але, завдяки методу кінезітерапії, всього за 4-6 місяців після операції можна без ліків усунути больовий синдром, відновити функціональність суглоба і підтримувати її протягом довгих років.

2) Реабілітація після травм.
Наш центр «Здоровий рух» практикує активну реабілітацію після травм.
Існує помилкова думка, що протягом усього пост травматичного періоду потрібен повний спокій, але ж, тривале перебування в статичному положенні істотно гальмує відновлення пошкоджених суглобів, шкодить непрацюючим зв’язкам і м’язам.
Особливість методу кінезітерапії, безпосередньо, і полягає в тому, щоб відновити в абсолютно безпечному режимі роботу м’язів і суглобів при допомозі багатофункціональних реабілітаційних тренажерів.

3Підготовка до ендопротезування.
Ще один напрямок діяльності нашого центру – це лікування коксартрозу (деформування суглоба). Відповідальним етапом при даному лікуванні є передопераційний період. Починати підготовку до операції з протезування суглоба рекомендується за 1,5-2 місяці до зазначеної дати оперативного втручання. Методика кінезітерапії, за допомогою виконання рухів, характерних для суглоба, але в тому обсязі, на який здатний в даний момент пацієнт, допомагає усунути м’язову дистрофію, збільшити кров`яний та лімфатичний обіг у навколо суглобних тканинах, тим самим полегшити і прискорити період відновлення після операції, скоротивши його з 4-6 місяців до 8-14 тижнів, а також уникнути ймовірних післяопераційних ускладнень.

4) Реабілітація після інсульту, інфаркту.
Кінезітерапія після перенесеного інсульту – це ідеальний метод відновлення організму, при якому відбувається складний і тривалий процес нарощування сили і можливості рухатися в уражених захворюванням областях, хворі навчаються заново стояти, ходити, самостійно обслуговувати себе. Починають, як правило, з пасивної гімнастики з поступовим переходом на самостійні заняття.
Пацієнтам при перенесеному інфаркті необхідне зміцнення серцевого м’яза. По завершенні реабілітаційного курсу відбувається відновлення серцевого м’яза, і знижується ризик повторного інфаркту, тіло людини приводиться в тонус, поступово відновлюється життєва активність, і при цьому поліпшується загальне самопочуття.


Адже, здоров’я будь-якої людини полягає, головним чином, в русі, отже, чим більше руху, тим довше і активніше життя.