Хвороба Бехтерева - підтримуюча терапія

Хвороба Бехтерева – що означає цей діагноз і причини його виникнення

Хвороба Бехтерева – це складний діагноз, здатний призвести до депресії будь-яку людину . Дане системне захворювання прийнято вважати хронічним і характеризувати, як хворобу, що вражає суглоби хребта, іншими словами місце, яке з’єднує крижі хребта з кістками таза.
Згодом дане захворювання може перерости в анкілоз, тобто нерухомість суглобів хребта через зрощування суглобових поверхонь між собою. Крім того в патологічний процес можуть бути залучені великі, а згодом і дрібні суглоби кінцівок і навіть внутрішні органи. Хворі поступово втрачають працездатність, оскільки все відоме на даний момент лікування не в силі усунути причину.
Але протистояти хворобі все-таки можна, в даному випадку час на депресію відсутній. Тим більше, як показує багаторічна практика, постійна і розумна рухова активність здатна зберегти амплітуду і обсяг рухливості в суглобах. І саме такий комплексний метод використовують фахівці лікувально-реабілітаційного центру «Здоровий рух», кількість і тривалість занять визначають шляхом складання рухового режиму протягом дня, потім послідовно тижня, місяця і року.
Причини виникнення хвороби Бехтерева точно поки не встановлені, але найбільш популярна версія зводиться до спадкової схильності, шляхом передачі антигену, що відповідає за розвиток цієї складної хвороби, від батьків до дітей.

Симптоматика хвороби Бехтерева і пропоновані методи підтримуючої терапії в центрі «Здоровий рух»

Захворювання, як правило, розвивається непомітно, оскільки первинні ознаки прояви дуже різноманітні.
Основними симптомами хвороби Бехтерева, крім звичайної пітливості і слабкості, є також:
• затяжний ниючий біль в попереково-крижовому відділі;
• тупі больові відчуття в грудній області хребта, зниження рухливості грудної клітки при диханні; прогресуюча дихальна недостатність;
• больова симптоматика шийного відділу хребта, часті головні болі;
• запалення оболонок ока, сльозотечa;
• біль колючого характеру в ділянці серця тощо;

Обов’язковою умовою при лікуванні захворювання Бехтерева є виконання універсального комплексу знеболюючої гімнастики. Також необхідні заняття суглобової гімнастики вранці, щоб забезпечити відновлення повноти суглобових рухів після нічного відпочинку і позбутися від скутості.
Необхідним чинником, узагальнюючим успішне відновлення ураженої рухової функції, є грамотні заняття по кінезотерапії в нашому лікувально-реабілітаційному центрі «Здоровий рух».
Їх основне завдання зводиться до відновлення гнучкості, а в поєднанні з дихальними вправами, дозволить підтримувати рухливість грудної клітки.