Сколіоз

СКОЛІОЗ- лікування і можливості попередження

Якщо Вам або Вашій дитині діагностований сколіоз, не варто впадати у відчай.
Сколіоз, хоч і являє собою поширену проблему сучасності, особливо актуальну для дитячої ортопедії, не дає Вам приводу змиритися з ситуацією, позбавляти себе або дитини життєвої активності, чекати “чарівної пігулки” або вдаватися до допомоги складного операційного втручання.
Завдяки дієвим методикам лікування сколіозу в клініці «Здоровий рух», а також коректно підібраному, з урахуванням вікових та персональних особливостей організму, комплексу фізичних навантажень, позбавлення від сколіозу сприймається хребтом вельми успішно.
Адже завдяки методикам, які використовуються нашими фахівцями, дієво зміцнюються певні групи м’язів, які і допомагають тримати поставу.

Причини виникнення і подальшого розвитку сколіозу

В цілому причин появи сколіозу безліч, але точно визначити через що, наприклад, у Вашої дитини сформувалася неправильна постава, не зможе ніхто. Причинними факторами, що провокують блокування хребетного стовпа в неправильному положенні, можуть стати:
• Спадкова схильність;
• Збої в роботі центральної або периферичної нервової систем;
• М’язова / зв’язкова слабкість;
• Надмірна або некоректна навантаження на скелет при активному зростанні опорно-рухової системи (особливо в підлітковий період 13-16 років);
• Травми, супроводжується зміщенням хребців, пр.

Види неправильної постави і супроводжуючі візуальні зміни

Людині з правильною поставою тримати голову і корпус прямо не доставляє особливих незручностей.

У нормі у людини існує 4 хребетних вигину:
1) вигини вперед, які можна чітко простежити в шийному і поперековому хребетних відділах;
2) вигини назад, яскраво виражені в грудній і крижово-куприкової області хребта.
Правильні вигини допомагають людському хребту витримувати завантаження і до того ж захищають міжхребетні диски і зв’язки від травм.

При неправильному формуванні постави зростає ризик розвитку:
• Відхилення хребта в будь-яку зі сторін (асиметрія лопаток, плечей, ліктів, таза);
• Круглої спини (при збільшенні вигину назад в грудному позвоночном відділі, грудна клітка “западає” всередину, голова, шия і плечі помітно нахилені вперед);
• Плоскою спини (розвивається при слабкому м’язовому тонусі, нижня частина живота і грудної клітки видаються назад);
• Сутула спина (утворюється шляхом збільшення опуклості у верхній області грудного хребетного відділу і одночасному зменшенні поперекового вигину хребта аж до його повної відсутності).

В оздоровчому центрі кінезіотерапії «Здоровий рух» використовуються тільки дієві методи лікування сколіозу

Завдяки індивідуально підібраному і ретельно продуманим комплексу фізичних вправ, що виконуються як на тренажерах, так і самостійно, досягається поступове позбавлення від м’язового спазму, який, власне, і блокує хребет в неправильному положенні.
Як результат, усувається невірне фіксування хребта, а при подальших розмірено тренуваннях м’язів спини, припиняється подальший розвиток захворювання, і хребет поступово приймає правильно-природне положення.
Повністю зникає скутість в рухах, йде больова симптоматика, зміцнюється міцність зв’язок, а також хрящової тканини.
У нашому центрі «Здоровий рух» Ви гарантовано отримаєте чіткі роз’яснення щодо правильного і якісного виконання вправ з індивідуально розробленої лікувально-відновлювальної програми, з урахуванням віку, стадії захворювання і Ваших особистих фізичних можливостей.