Гіпертонічна хвороба

Гіпертонічна хвороба – причини виникнення і симптоми

Термін «гіпертонічна хвороба» починають вживати тоді, коли виникає підвищення артеріального тиску. У разі, якщо підвищення тиску є наслідком якого-небудь конкретного захворювання, воно розцінюється, як симптоматична або вторинна артеріальна гіпертензія.


Основною причиною, що викликає гіпертонічне захворювання, прийнято вважати нервово-психічне перенапруження центральної нервової системи, обумовлене гострими короткочасними або тривалими нервовими негативними впливами. Внаслідок чого зростає серцевий викид, сукупний периферійний судинний опір, прогресує артеріальна гіпертензія, яка в рівній мірі провокує ішемію судин, мозку, серця, наднирників, нирок та ін.


Якщо виявляють гіпертонічну хворобу, діагноз формулюється з урахуванням стадії захворювання та характеру певних дефектів в органах (нирок, серця, очного дна, головного мозку, судин та ін.)

На початку розвитку захворювання стан хворого може бути вельми задовільним або виявлятися у вигляді характерних церебральних / кардіальних скарг:


• головний біль в потиличній, скроневій зоні,
• помутніння свідомості,
• шум у голові / вухах,
• тимчасові порушення зору,
• безсоння,
• дратівливість,
• колючі гострі болі в області серця,
• збої в серцебитті,
• задишка

У міру прогресування захворювання з’являються об’єктивні ознаки дисфункцій органів, а також інші різні ускладнення.

Лікування гіпертонічної хвороби методом кінезотерапії

Давно і міцно вкорінилася думка, що гіпертонічну хворобу вилікувати неможливо. Складні фармацевтичні препарати допомагають лише тимчасово знизити артеріальний тиск. Притому медикаментозне лікування вносить відчутний дисбаланс в роботу нирок, печінки та інших органів страждає гіпертонією.


Метод лікування кінезотерапією абсолютно по іншому дивиться на позбавлення від захворювання. В даному випадку боротьба спрямована не на симптоматику гіпертонічної хвороби, а на причини її виникнення. Адже звуження артерій і їх більш дрібних відгалужень – артеріол, ущільнення їх стінок відбувається внаслідок вельми певних причин.


Пропоновані хворим на гіпертонію комплекси спеціальних фізичних вправ в реабілітаційно-оздоровчому центрі «Здоровий рух» спрямовані на стабілізацію роботи судин і подальшу нормалізацію рівня тиску.


Відмова від вправ при наявності атеросклеротичних змін неминуче призводить до атрофії гладкої судинної мускулатури. Якщо людина не буде систематично виконувати вправи для підтримки м’язового тонусу кінцівок, рано чи пізно вони втратять свою насосну функцію, знизиться швидкість, а також обсяг кровотоку, зменшиться тонус судинних стінок, розростуться склеротичні бляшки і зросте ймовірність появи тромбів.
Дивно, але максимальне правильне м’язове напруження сприяє відчутному і послідовному зниженняю внутрішньосудинного тиску.