Коксартроз (артроз тазостегнового суглоба)

Визначення коксартроз або артроз тазостегнового суглоба

Однією з найбільш частих хвороб суглобів у зрілої частини населення є коксартроз. Це важке захворювання характеризується значним, а іноді і повним обмеженням вільного переміщення і нормальної рухової активності в повсякденному житті страждає захворюванням, поступовою втратою працездатності і, як наслідок, погіршенням психологічного стану з подальшою високою ймовірністю настання інвалідності.

Причини виникнення коксартрозу

Якщо необхідно визначитися зі способом профілактики і подальшого лікування коксоартроза, основна увага приділяється причинам виникнення захворювання.
Фактори, що провокують розвиток артрозу тазостегнового суглоба, умовно групують на:

1) природні:
• вік;
• жіноча стать (вплив статевих гормонів);
• спадковість і схильність;
• наявність ендокринних захворювань;
• вроджені дефекти розвитку (дисплазія сполучної тканини та ін.)

2) придбані
• зайва вага;
• наслідки травм і мікротравм;
• порушення статики суглобів (викривлення ніг, плоскостопість, неправильна постава);
• хронічний стрес;
• непомірні спортивні та професійні навантаження.

У багатьох випадках, всього лише забезпечуючи достатню активність м’язів, що підтримують амортизацію і рух тазостегнового суглоба, можна істотно знизити, а іноді і уникнути ризику розвитку коксатроза.
Адже гарний розвиток м’язових тканин здатне сприяти швидкоплинному загоєнню після травм, компенсувати несприятливий вплив зайвої ваги або вроджених дефектів на тазостегновий суглоб.
Звичайно ж, метод лікування кінезотерапією не здатний гарантувати диво. Але, однозначно, даний спосіб лікування коксартрозу здатний усунути одну з головних причин, що викликають хвороби суглобів – це неврівноважений розвиток м’язової системи, який дозволить м’язам тканин ефективно охороняти суглоби від ушкоджень і перевантажень.
При нормалізації роботи м’язів із застосуванням засобів силового тренування відновлюється фізіологічне природне положення суглоба. Чергування дозованого і продуманого навантаження на суглоби і м’язи з декомпресійними вправами і плавними розтяжками дозволяє досягти точного впливу на окремі групи м’язів, здатних прийняти на себе основне навантаження при амортизації суглобів.

Крім запущених випадків захворювання коксартроза ( практично, повне зруйнування тазостегнового суглоба), фахівці лікувально- реабілітаційного центру «Здоровий рух», завдяки тривалим і грамотним фізичним заняттям, здатні допомогти у відновленні функціональності суглобів, а іноді і сприяють досягненню певних органічних поліпшень в пошкодженому коксартрозом суглобі.