Внутрішні органи

Опущення внутрішніх органів – захворювання, що досить часто зустрічається. Йому зазвичай схильні люди астенічного типу. Недуга характеризується нижчим розташуванням однієї чи кількох органів, ніж це належить нормою. 

Частими причинами виникнення хвороби бувають: дуже швидке та значне зниження ваги, багатоплідна вагітність або її патологія, посилені фізичні навантаження при недостатньому фізичному розвитку та інші фактори. Найчастіше опущення внутрішніх органів діагностується на УЗД черевної порожнини. До цього захворювання не слід ставитися зневажливо. Запущений спланхноптоз призводить до дисбалансу внутрішніх органів та всього організму.

У не запущених випадках оптимальним рішенням стане звернення до медичного закладу або до відновлювального центру, де інструктори ЛФК ефективно допоможуть пацієнтам будь-якого віку. У занедбаних випадках опущення органів може допомогти лише оперативне хірургічне втручання.

Геморой є одним із найчастіших проктологічних захворювань у дорослих. Він протікає хронічно й у періоди загострень значно погіршує якість життя. Одним із напрямів у профілактиці рецидивів є підтримання достатнього рівня фізичної активності. 

Розвитку геморою та його загострення одночасно сприяють і важкі фізичні навантаження, і малорухливий спосіб життя. Тому одним із самих дієвих способів профілактики та лікування геморою є кінезотерапія.

Вправи кінезотерапії завжди підбираються в індивідуальному порядку, з урахуванням стадії захворювання та стану здоров’я пацієнта. 

Важливо дотримуватись ряду рекомендацій:

  • Мінімізувати навантаження на м’язи тазового дна.
  • Не затримувати дихання і не напружуватись під час занять.

Найпоширеніше урологічне захворювання у чоловіків – простатит. Це запалення передміхурової залози. 

Як для лікування, так і для профілактики простатиту потрібна корекція способу життя людини. Якщо зберігаються фактори, що привертають до розвитку захворювання, можливе повторне його виникнення. Необхідний правильний режим харчування, повноцінний сон, регулярне статеве життя, достатня фізична активність.

Помірні фізичні навантаження відіграють важливу роль у лікуванні простатиту у чоловіків, оскільки одним із основних факторів розвитку цього захворювання є гіподинамія. Малорухливий спосіб життя призводить до порушення кровопостачання чоловічих репродуктивних органів, збільшуючи ризик запалення передміхурової залози. Саме тому профілактика застійних явищ у ділянці малого тазу має входити до комплексної терапії хронічного простатиту. 

У комплексній терапії хронічного простатиту часто застосовується лікувальна фізкультура. Вправи підбираються лікарем індивідуально, підбираються спеціальні комплекси для тренування м’язів промежини. 

В діагностично-реабілітаційному центрі “Здоровий рух” розроблені спеціальні комплекси вправ для профілактики та лікування захворювань внутрішніх органів. Всі вправи виконуються під контролем фізіотерапевта та підбираються індивідуально лише після детальної діагностики.