Протузія

Протрузія – причини, наслідки, способи лікування

Головна небезпека при діагностуванні протрузії диска полягає в тому, що найближчим часом зростає ризик утворення міжхребцевої грижі, лікування якої може вимагати дорогої операції, а повне ігнорування – спровокувати інвалідність.
Іншими словами, протрузія – це явне свідчення того, що остеохондроз вже на тій критичній стадії, при якій не лікувати його вже просто не можна.

Але і при протрузії надія на активний спосіб життя залишається. Адже при застосуванні ефективних методик лікування, пропонованих реабілітаційним центром «Здоровий рух», відновити нормальну форму міжхребцевого диска цілком реально, в результаті чого саме захворювання і її симптоматика зникне.

Протрузія міжхребцевого диска діагностується у випадках крайньої деформації диска, коли він починає проступати за межі осі хребетного стовпа. «Випирання» міжхребцевого диска, виконуючого функції своєрідної амортизуючої міжхребцевої прокладки, зазвичай володіє локальним характером, відповідно до того, де саме утворилося таке «випирання». Це може бути поперековий, грудний або шийний відділ. Найбільш небезпечними є шийні протрузїї, так як м’язові спазми і біль, спровоковані протрузією, призводять до розладу харчування, кисневого голодування головного і стенозу спинного мозку. Звідси виникають нестабільність артеріального тиску, шум у вухах,  постійний головний біль, запаморочення, погіршення пам’яті, нудота і навіть непритомність.
Протрузія диска, часто, супроводжується вкрай неприємною болем в спині, попереку або шиї, що може послужити причиною розладу сну, зниження або повної втрати працездатності, погіршення способу життя.

Основних причин розвитку протрузії дисків є три:

1) розлад обмінних процесів всередині міжхребцевого диска. Ця причина, як правило, пов’язана зі спазмуванням м’язів спини, через що відбувається деорганізація кровотоку. Через що приплив кисню і активних речовин до дисків в області хребтів погіршується, ускладнюється відтік венозної крові, з’являються застійні явища. При такому хронічному голодуванні диски всихають і поступово розплющуються через втрату пружності. А при вертикальному навантаженні на хребет відбувається посилений тиск на край диска, при цьому буквально видавлюючи диск назовні хребетного стовпа.

2) надмірні вертикальні навантаження на міжхребцевий диск. При різкому і неправильному підніманні важких предметів з нахилом спини вперед,небезпека навантаження на край диска збільшується багаторазово і відбувається деформація.

3) м’язові спазми. Якщо м’язи спазмують протягом доби, і міжхребцеві диски не можуть розслабитися навіть під час сну, то з часом відбувається стягування хребта і, як наслідок, деформування дисків.


Завдяки індивідуально підібраному і ретельно продуманому комплексу фізичних вправ, що виконуються як на тренажерах, так і самостійно в реабілітаційному центрі «Здоровий рух» досягається поступове позбавлення від м’язового спазму, що провокує розвиток протрузїї.
В результаті, усувається причина деформування хребта, а при подальших  тренуваннях м’язів спини, припиняється подальший розвиток захворювання і міжхребцеві диски поступово приймають природно правильне положення.