Суглоби

Хвороби суглобів у наш час – явище поширене, що випередило онкологічні, серцево-судинні захворювання та діабет. Зазвичай виділяють дві основні групи:  артрити – це захворювання суглобів запального характеру та артрози – дегенеративні зміни суглобів.

В основі артритів лежать запальні процеси, які визначаються безліччю різних ревматичних (тобто вражають  сполучну тканину) захворювань, що часто призводять до інвалідності. Як правило, більшість цих хвороб хронічні, і часто не обмежуються ураженням лише суглобів, а залучають до процесу внутрішні органи (ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерева).

В основі артрозів – обмінно-дистрофічні процеси, що проявляються в атрофії хряща, відкладеннях солей кальцію, новоутвореннях кісткової тканини тощо. Вони можуть розвинутися внаслідок травм, порушень метаболічних процесів, надмірного фізичного навантаження та ін. Запущений артроз загрожує нерухомістю суглоба. Це досить поширене захворювання: близько 10-15% людей хворіють на артроз. Основний ворог суглобів – це, звичайно, вік. При вікових змінах (вже в 35-40 років) зменшується вироблення внутрішньосуглобової рідини, зневоднюється і руйнується хрящ, вимивається кальцій із кісток, кістки стають крихкими – збільшується небезпека переломів.

Профілактика та лікування захворювань суглобів

Для профілактики захворювань суглобів необхідно дотримуватись режиму харчування, вести фізично активний спосіб життя, уникати особливо тривалого переохолодження, різких та важких фізичних навантажень, що призводять до травми.

Медикаменти, які використовуються для лікування артрозів, мають здебільшого дію, яка спрямована лише на зняття больового симптому та запальної реакції, але не бореться з причиною захворювання. Це – анальгетики, нестероїдні протизапальні засоби, кортикостероїди, психотропні препарати та міорелаксанти. Метод блокади передбачає введення знеболюючих безпосередньо в осередок захворювання. Часто застосовуються мазі та розтирання для зовнішнього застосування, що надають зігріваючу, знеболювальну, обволікаючу дію, тим самим допомагає і фізіотерапія.

На жаль, доводиться відзначити, що медикаменти хондропротектори, хоч і приносять певний клінічний ефект, але на гальмування прогресування захворювання не впливають.

Уражені захворюванням суглоби потребують постійного руху, тому під керівництвом лікаря потрібно вибрати програму вправ лікувальної фізкультури та визначити їхню інтенсивність. Сучасна медицина може боротися з болем, гальмувати деформацію суглобів і допомагати людині зберігати працездатність. До хірургії вдаються в тому випадку, якщо інше лікування не дає результатів. Хірургічне втручання є єдиним виходом, який дозволяє зробити заміну ураженого суглоба.

В діагностично – реабілітаційному центрі “Здоровий рух” застосовується безопераційне комплексне лікування захворювань суглобів. Ми використовуємо у своїй практиці метод лікування рухом – кінезотерапію. Ця методика найкраще підходить для лікування і профілактики захворювань суглобів.

Якщо у Вас вже з’явилися перші ознаки захворювань суглобів не варто відкладати візит до спеціалістів на потім, оскільки, більшість хвороб розвиваються дуже стрімко. Звертайтеся у наш центр на консультацію, наші лікарі проведуть детальну діагностику та підберуть індивідуальний план лікування саме для вас.