Ішемічна хвороба серця

Ознаки та причини розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС)

Ішемічна хвороба серця формується, в основному, внаслідок обмеженого кровопостачання коронарних серцевих артерій за допомогою поступового звуження їх просвіту.
Дане захворювання визнано в сучасному світі одним з найпоширеніших.
З віком по всій довжині внутрішніх стінок коронарних артерій формуються відкладення жирових субстанцій (атеросклеротичних бляшок). Вони поступово розростаються, звужуючи тим самим просвіт артерії і ускладнюючи кровотік до серцевого м’яза, завдяки чому розвивається ішемічна хвороба серця.
Загальновизнане медикаментозне лікування не надає відчутного позитивного ефекту, оскільки часто «розчинити» холестеринову бляшку, що утрудняє кровотік всередині серцевої судини, фармацевтичні засоби не в змозі.

Тому загроза виникнення інфаркту міокарда стає все реальнішою, в результаті чого пропонується вирішення проблеми за допомогою хірургічних оперативних втручань – аортокоронарне шунтування, коронарна ангіографія, балонна ангіопластика коронарних артерій.
Захворювання ІХС прогресує вкрай повільно

Ранніми ознаками даного захворювання являються:
– Відчуття дискомфорту в області грудного відділу або спини,
– Періодично виникає під час певного виду фізичного або емоційного навантаження,
– Больові прояви в області серця, перебої в серцевих скорочень і ін.

Ризик подальшого прогресування ішемічної хвороби серця зростає при наявності:
• артеріальної гіпертонії;
• малорухливого способу життя;
• надмірної ваги;
• неправильного харчування;
• спадковості;
• цукрового діабету;
• надмірного психоемоційного перенапруження;
• частих стресових ситуацій та ін.

Якщо Вам діагностували ішемічну хворобу серця, ні в якому разі не потрібно відмовлятися від фізичної активності, а саме це Вам насамперед і накаже лікуючий кардіолог.
Адже захворювання судин спровоковані, в першу чергу, атрофією м’язів, в яких і проходять ці самі судини. Відновлення тонусу даних м’язів і є ключовим моментом в лікуванні ІХС методом кінезотерапії, і це цілком можливо в якому завгодно віці і на будь-якій стадії хвороби.
Важливо лише створити необхідні умови для роботи м’язів, а саме: підібрати комплекс фізичних вправ, що дозволяють простимулювати роботу грудних і серцевих м’язів, які дозволять нормалізувати роботу всередині коронарних серцевих артерій.